<span>Jednoduchost</span>žádná zbytečná administrativa

Jednoduchostžádná zbytečná administrativa


Jen stručný ceník bez složitých příplatků. Cenu za přepravu spočítáte snadno sami.

<span>Rychlost</span>zítra do 12:00 doručeno

Rychlostzítra do 12:00 doručeno


K zákazníkovi dorazí zboží stejně rychle, jako byste sídlili v Německu.

<span>Cena</span>jako za přepravu po Německu

Cenajako za přepravu po Německu


Žádné další příplatky za překročení neexistující hranice, ani další navyšování ceny za přepravu.

Silniční nebo letecká doprava? Tabulka se srovnáním uvnitř!

Každý způsob dopravy má svá pro a proti, každá situace je specifická a různý náklad má různé požadavky. Zda zvolit spíše leteckou nebo silniční dopravu může být nesnadným rozhodnutím, vždy by se mělo odvíjet od konkrétní zásilky a místa, kam je potřeba ji doručit.

Logickou výhodou letecké dopravy je její rychlost. Hodí se zejména pro přepravu na velké vzdálenosti, jedná se o velmi spolehlivý druh přepravy. Vzhledem k rychlosti se nabízí ji využít pro zboží, které rychle mění svůj stav, tedy například rychle se kazící potraviny, nebo zboží, jehož pozdní doručení by znehodnotilo jeho význam, například noviny, které jsou aktuální jen jeden den. Na druhou stranu je letecká doprava poměrně drahým řešením, které se vyplatí na opravdu velkých vzdálenostech, kde by silniční doprava zabrala moc času.

Silniční doprava se hodí pro přepravu v rámci naší země a také po Evropě. Například letecké doručování do západní Evropy trvá v součtu se všemi dodatečnými úkony zhruba srovnatelný čas jako doprava silniční a zpravidla musí být silniční dopravou doplněno.

Typ kurýrních přeprav Doba doručení Náklady Vhodné pro
Silniční expresní 1-2 dny po EU Střední/Vyšší Citlivé zásilky, nadrozměrné zásilky
Letecká přeprava expresní do 1-3 dnů celý svět Vysoké Citlivé zásilky, které pospíchají
Silniční ekonomická 2-5 dní EU Nízké Zásilky, které nepospíchají, nízká hodnota

 

Pro silniční dopravu je také důležité zohlednit jeden zásadní parametr a tím je nosnost auta. Aby byla doprava rychlá, je potřeba ji realizovat auty s nosností do 3,5 tuny, tedy klasickými dodávkami, které mají stejná rychlostní omezení jako osobní auta. Auta s větší nosností mají na dálnicích omezenou rychlost, kvůli čemuž pak může být doprava znatelně pomalejší.

Velkou výhodou silniční dopravy je také hustá síť komunikací u nás i v sousedních zemích. Oproti letecké dopravě má ta silniční velkou flexibilitu, zásilky je možné doručit prakticky kamkoliv, aniž by doručení bylo omezeno umístěním letiště. Spolu s nízkými náklady jsou to důvody, díky nimž je silniční doprava nejrychleji se rozvíjejícím a stále nejoblíbenějším druhem dopravy.

Nejlevnějším typem dopravy je ekonomická silniční doprava, u které není čas doručení garantován a v rámci Evropské Unie trvá zpravidla 2 až 5 dnů. Zrychlení je možné s expresní dopravou, kterou lze v rámci Evropské Unie zajistit během jednoho dne. Nejdražší variantou je pak expresní letecká přeprava, s níž bez problému odešlete zásilku kamkoliv na světě do tří dnů.