Silniční nebo letecká doprava?

Každý způsob dopravy má svá pro a proti, každá situace je specifická a různý náklad má různé požadavky. Zda zvolit spíše leteckou nebo silniční dopravu může být nesnadným rozhodnutím, vždy by se mělo odvíjet od konkrétní zásilky a místa, kam je potřeba ji doručit.

Silniční doprava se hodí pro přepravu v rámci naší země a také po Evropě. Například letecké doručování do západní Evropy trvá v součtu se všemi dodatečnými úkony zhruba srovnatelný čas jako doprava silniční a zpravidla musí být silniční dopravou doplněno. Variantou šitou na míru pro doručování k našim německým sousedům je pak služba Do Německa bez hranic od Der Kurier, která nerozlišuje ekonomickou a expresní dopravu, ale doručuje všechny zásilky do Německa bez rozdílu, a to do poledne druhého dne.

Typ kurýrních přeprav Doba doručení Náklady Vhodné pro
Silniční expresní 1-2 dny po EU Střední/Vyšší Citlivé zásilky, nadrozměrné zásilky
Letecká přeprava expresní do 1-3 dnů celý svět Vysoké Citlivé zásilky, které pospíchají
Der Kurier Do Německa bez hranic 1 den (DE) Střední /Nízké Pro zásilky, které pospíchají, ale díky ceně i zásilky které nepospíchají
Silniční ekonomická 2-5 dní EU Nízké Zásilky, které nepospíchají, nízká hodnota

 

Logickou výhodou letecké dopravy je její rychlost. Hodí se zejména pro přepravu na velké vzdálenosti, jedná se o velmi spolehlivý druh přepravy. Vzhledem k rychlosti se nabízí ji využít pro zboží, které rychle mění svůj stav, tedy například rychle se kazící potraviny, nebo zboží, jehož pozdní doručení by znehodnotilo jeho význam, například noviny, které jsou aktuální jen jeden den. Na druhou stranu je letecká doprava poměrně drahým řešením, které se vyplatí na opravdu velkých vzdálenostech, kde by silniční doprava zabrala moc času.

Pro silniční dopravu je také důležité zohlednit jeden zásadní parametr a tím je nosnost auta. Aby byla doprava rychlá, je potřeba ji realizovat auty s nosností do 3,5 tuny, tedy klasickými dodávkami, které mají stejná rychlostní omezení jako osobní auta. Auta s větší nosností mají na dálnicích omezenou rychlost, kvůli čemuž pak může být doprava znatelně pomalejší.

Nejlevnějším typem dopravy je ekonomická silniční doprava, u které není čas doručení garantován a v rámci Evropské Unie trvá zpravidla 2 až 5 dnů. Zrychlení je možné s expresní dopravou, kterou lze v rámci Evropské Unie zajistit během jednoho dne. Nejdražší variantou je pak expresní letecká přeprava, s níž bez problému odešlete zásilku kamkoliv na světě do tří dnů.

Máte zájem o ceník Do Německa bez hranic?

Vyplňte formulář a my se Vám nejpozději do 1 pracovního dne ozveme.

Kontaktní informaceSouhlas se zpracováním osobních údajů

Udělujeme souhlas společnosti Der Kurier Česká republika spol. s r.o., aby v souladu s Nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) zpracovávala zadané osobní údaje za účelem vypracování nabídky a následnou komunikaci ve prospěch Vašeho oprávněného zájmu (vyřízení objednávky). Osobní údaje budou uloženy po dobu ne delší, než je nezbytné pro účely, pro které jsou zpracovávány a to způsobem, který zajistí jejich náležité zabezpečení dle nařízení GDPR.