Rychlé tipy na práci s on-line systémem

Jak mohu povolit vyskakovací okna?

Někteří naši uživatelé hlásí problémy s tím, že jim prohlížeč blokuje automaticky otevírané okna. To je důležité pro tisk štítků. Každý prohlížeč má jiný způsob odblokování automaticky otevíraných oken.
Návod pro nejčastěji používané prohlížeče:
Google Chrome
Mozilla Firefox
Microsoft Edge 

Případně požádejte o nastavení Vašeho správce IT.

Jaké podklady musím odevzdat kurýrovi?

Každý balík musí být označen štítkem. Bez toho ho nejsme schopni identifikovat. K předání zásilek je potřeba vytisknout “Denní uzávěrku”.  Vytiskněte ji 2x – jednou slouží pro našeho kurýra a jednou pro Vás, že od Vás kurýr zásilky převzal.

Jak mohu rychle uložit adresy do adresáře?

V hlavním menu klikněte na “Nastavení” a následně “Databáze adres”

Při zadávání zásilky můžete pak uloženou adresu rychle vybrat pomocí ikony lupy. Nebo zadat číslo, které jste přiřadili k adrese při ukládání do databáze. Systém následně automaticky adresu vyplní.

Jaké jsou možnosti formátů tisku štítků?

Nabízíme tři možnosti tisku štítků. Vyberte a zaškrtněte si řešení, která odpovídá formátu Vašich štítků. Program pak následně po zadání zásilek automaticky vygeneruje štítky v zaškrtnutém formátu.
– A5 – při této možnosti se vytiskne přepravní list na A5. Tu pak přeložíte napůl a vložíte do košilky, kterou nalepíte na balík. Košilky Vám může poskytnout náš kurýr.
– Štítek 105×150 mm – tento tisk je vhodný pro tzv. štítkovačky nebo labelovačky, vhodné pro vytíženější provozy.
– 4x label na DIN A4 – tuto možnost zvolte pokud máte samonalepovací etikety ve formátu 4 ks. na A4. Program se Vás automaticky zeptá, na jaké pozici tisk začít.

Jak naplánuji vyzvednutí na dny předem?

V prvním kroku zadávání zásilky vyberte datum odeslání.

Mohu přidat více fakturačních účtů pod jeden uživatelský účet?

Ano, můžete. Nejdříve musíte požádat naše disponenty (info@derkurier.cz) o přidání Vaší další firmy a propojení s Vaším uživatelským účtem. Jakmile budete toto mít nastaveno, stačí v prvním kroku odeslání zásilky zvolit, na jakou firmu máme přepravu fakturovat.