<span>Jednoduchost</span>žádná zbytečná administrativa

Jednoduchostžádná zbytečná administrativa


Jen stručný ceník bez složitých příplatků. Cenu za přepravu spočítáte snadno sami.

<span>Rychlost</span>zítra do 12:00 doručeno

Rychlostzítra do 12:00 doručeno


K zákazníkovi dorazí zboží stejně rychle, jako byste sídlili v Německu.

<span>Cena</span>jako za přepravu po Německu

Cenajako za přepravu po Německu


Žádné další příplatky za překročení neexistující hranice, ani další navyšování ceny za přepravu.

Kurýrní vs. nákladní doprava. Jak vybrat tu správnou?

V logistice a dopravě jsme často nucení dělat rychlá rozhodnutí a s co nejlepším výsledkem. Jednou z takových situací může být i rozhodování, kdy se vyplatí využít nákladní dopravu a kdy kurýrní? V krátkosti se Vám pokusíme vysvětlit hlavní rozdíly a po přečtení článku by pro Vás neměl být problém tyto dva režimy rychle odlišit.
Jak se tyto dopravy liší a jaké jsou výhody jednotlivých doprav?

Kurýrní doprava

Doprava vhodná spíše na menší a lehčí věci. Každý kus v zásilce by neměl vážit více, než 50 kg a měl by být manipulovatelný jedním kurýrem.

Výhody kurýrní dopravy
Rychlost, cena a variabilita. Pro menší zásilky je zcela jistě cenově efektivnější a rychlejší kurýrní doprava. Díky lepší manipulaci máte na výběr z větší škály služeb. Chcete doručit zásilku zítra? Nebo za dva dny? Doručení do centra města do vlastních rukou? Pak využijte kurýrní dopravy. I v případě většího množství balíků na jednu adresu se spíše vyplácí kurýrní doprava oproti nákladní.

Nákladní doprava

Ve zkratce můžeme říci, že se jedná o těžké zásilky. Prakticky vše, kdy je reálná váha jednoho kusu nad 50 kg nebo kdy zabere zásilka více prostoru ve vozidle, považujeme za kurýrem nemanipulovatelnou zásilku. Taková zásilka by měla být na paletě a velmi pravděpodobně se jedná o zásilku vhodnou pro nákladní dopravu.

Výhody nákladní dopravy
U větších zásilek je to bezpečnost zabalení. Většina zásilek je zabalená na paletě, ve vozech lépe upevněná a chráněna. Zároveň má nákladní doprava menší limity na váhu zásilky a menší rozměrová omezení.  Řidiči i překladiště jsou vybavené na handling těžších zásilek. Kurýrní sítě zpravidla vybavené na handling těžších zásilek nejsou. I proto je pro těžší zásilky výhodnější nákladní doprava.

Přesto víme, že mohou nastat situace, kdy bude režim zásilky těžké rozlišit. Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.