<span>Jednoduchost</span>žádná zbytečná administrativa

Jednoduchostžádná zbytečná administrativa


Jen stručný ceník bez složitých příplatků. Cenu za přepravu spočítáte snadno sami.

<span>Rychlost</span>zítra do 12:00 doručeno

Rychlostzítra do 12:00 doručeno


K zákazníkovi dorazí zboží stejně rychle, jako byste sídlili v Německu.

<span>Cena</span>jako za přepravu po Německu

Cenajako za přepravu po Německu


Žádné další příplatky za překročení neexistující hranice, ani další navyšování ceny za přepravu.

Jak správně označit balík?

Možná Vás napadne otázka – co je přece tak těžkého na označení balíku? A máte pravdu – správné označení balíku není věda, ale přesto se nám stává, že v některých případech je balík označen nesprávně nebo vůbec. Připravili jsme pro Vás 5 nejčastějších chyb při označení balíků, se kterými se setkáváme.

 1. Na balíku je více etiket
  Chápeme – vícekrát použitý obal přispívá i k šetrnosti na životním prostředí. Tuto inciativu rádi podpoříme. Ale dříve, než znovupoužitý obal odešlete, zkontrolujte, zda nemá nějaké staré štítky od jiné dopravy. Při čtení na automatických dopravnících může stroj takto zmást. A i kurýrům ulehčíte hledání správného štítku.
 2. Balík není polepen vůbec
  I to se může stát. Pokud není balík zkontrolován naším kurýrem a doputuje k nám bez přepravního štítku, musíme ho identifikovat a zpětně polepit. Při tomto procesu hrozí záměna s jinou zásilkou nebo zpoždění, než se nám podaří balík správně identifkovat. Nezapomínejte přepravní štítky na Váš balík umístit, vzájemně si ušetříme starosti.
 3. Špatná lepení obálky nebo štítku
  U nás nejčastěji používáme k označení balíků samolepící etiky formátu A6 nebo samolepící průhlednou transportní obálku, do které se štítek vloží. V obou případech doporučuje zkontrolovat, že je štítek nebo folie správně nalepená a zalepené. Tím lze předejít strhnutí nebo odpadnutí štítků v průběhu transportu.
 1. Nejsou polepené všechny balíky
  I s tím jsme se již setkali. Třeba z 5 kusů balíků v zásilce obdržíme olepený jen jeden. Na zbytku je pak značení: 2. balík z 5, 3. balík z 5, a tak dále. Každý balík v zásilce musí být označen, abychom ho mohli správně identifikovat. Štítek nese i důležité informace o cestě balíku (tzv. routing), kterou musí urazit ke svému příjemci.
 1. Přepravní štítky jsou prohozené
  I mistr tesař se někdy utne. Většinou se jedná o chybku na straně expedice, kdy se zamění balík a přepravním štítkem se olepí zboží určené pro jiného zákazníka. Zásilky jde samozřejmě pak vyměnit, ale zákazník musí na správně zboží pak čekat o něco déle.

 

Mnoho bezstarostných zásilek přeje Der Kurier 🙂