<span>Jednoduchost</span>žádná zbytečná administrativa

Jednoduchostžádná zbytečná administrativa


Jen stručný ceník bez složitých příplatků. Cenu za přepravu spočítáte snadno sami.

<span>Rychlost</span>zítra do 12:00 doručeno

Rychlostzítra do 12:00 doručeno


K zákazníkovi dorazí zboží stejně rychle, jako byste sídlili v Německu.

<span>Cena</span>jako za přepravu po Německu

Cenajako za přepravu po Německu


Žádné další příplatky za překročení neexistující hranice, ani další navyšování ceny za přepravu.

Jak pojišťovat v dopravě použité věci? Jde to vůbec?

Pojišťování zásilek při přepravě je zárukou jistoty, že vás nezaskočí žádná nečekaná situace, zejména pokud jde o významně cennou zásilku. V souvislosti s pojištěním však může vyvstat otázka, jaké typy zásilek lze pojistit. Jedná se pouze o nové zboží nebo lze pojistit i starší kousky? Vždy se jedná o individuální posouzení, ale v zásadě můžeme říci, že pojistit lze při přepravě jak nové, tak použité věci. Při přepravě použitých věcí hovoříme zejména o třech nejčastějších případech:

  • Jednotlivé pobočky firmy si mezi sebou posílají použité zařízení, například počítač.
  • Klient se zabývá repasováním součástek pro své zákazníky
  • Různá zařízení je potřeba poslat na opravu.

 

V první řadě je třeba zmínit, že na všechny tyto typy zásilek se vztahuje povinné pojištění v rámci Úmluvy CMR (Convention Marchandise Routière). Pojištění odpovědnosti silničního dopravce v rámci Úmluvy CMR začalo platit nově v rámci vnitrostátní přepravy od začátku roku 2019, v mezinárodní dopravě je uplatňováno již déle. CMR pojištění se vztahuje na každou zásilku v rámci vnitrostátní nákladní dopravy. Dle Úmluvy CMR je náhradová povinnost dopravce přímo závislá na hrubé váze zásilky, tedy maximálně 8,33 SDX (zvláštní práva čerpání) za kilogram, což odpovídá zhruba 260 českým korunám za kilogram.

Kromě pojištění odpovědnosti silničního dopravce v rámci Úmluvy CMR je také možné použité věci při přepravě připojistit pro případ ztráty či poškození. V případě použitých věcí postupují pojišťovny velmi individuálně. Zohledňují faktory jako jsou technický stav věci, opotřebení, udávaná hodnota i stáří. Doložit je pak potřeba také připravenou standardní obchodní korespondenci jako jsou faktury, nabídky nebo vyčíslení nákladů. K vyčíslení škody používají pojišťovny také amortizační křivky. Přesný způsob postupu výpočtu si pojišťovny střeží předem vám jej zpravidla nesdělí.

Přejeme mnoho zásilek bez stresu a s jistotou!